אייקון וואטסאפ

שיחות עם בוגרות ובוגרים - דרור אנגלשטיין

שיחות עם בוגרות ובוגרים

והפעם - דרור אנגלשטיין

בוגר WSET Level 3 Award in Wines

 

 

ספר קצת על עצמך ואיך אתה קשור לעולם היין

שמי דרור אנגלשטין, אני בן 35 מירושלים. אני יינן, בוגר התוכנית לכורמות וייננות של אוניברסיטת מילאנו. בעבר עבדתי ביקב סוסון ים, יקב צרעה ויקב Masi באיטליה. 

 

איזה טרנדים / מגמות אתה מזהה בעולם היין הישראלי ו/או העולמי?

השינויים (המבורכים) שמתרחשים ממש כעת בעולם היין הישראלי הם מעבר לצריכה של יותר יינות לבנים ויינות רוזה בהשוואה לעבר. בנוסף ייצור של יינות הרבה יותר ״ים תיכוניים״ שמתאימים לארץ, לאקלים ולאדמה שלנו- זנים נהדרים כמו סירה, פטיט סירה, גראנש, קברנה פרנק, מרסלן, רוסאן, מוסקט ועוד. הדבר מתבטא לא רק בבחירת הזנים ובייצור יותר יינות בלנד מאשר יינות זניים- אלא גם בסגנון העשייה שכולל פחות עץ, יותר פרי, פחות אלכוהול ובעיקר יינות שהם טעימים יותר ונגישים יותר לשתייה.

 

תן לנו המלצה – מה אתה שותה עכשיו?

ביום יום שלי אני שותה בעיקר בירה, אבל לאחרונה אני שותה בעיקר יינות ריזלינג ויינות סירה/גראנש למיניהם. 

 

למה לימודי יין הם חשובים? מדוע בחרת ללמוד?

יש הבדל בין לשתות יין ובין להעריך יין. בשביל לדעת באמת איך להעריך ולנתח יין נכון צריך פשוט- לדעת. אין פה כשרון מיוחד או ״חוש״. ככל שאני יודע יותר על עולם היין, על שיטות ייצור, סגנונות ואיזורי יין שונים וככל שאני טועם יותר יינות- כך היכולת שלי לנתח יין נכון ולהעריך אותו ולכן גם להנות ממנו יותר- גדלה. לאנשי מקצוע מכל תחומי עולם היין הדבר עוד יותר חשוב, בין אם אתה מלצר, סומלייה, ברמן, יצרן או כורם.

 

מסעדה או מקום המתייחס ליין בכבוד המגיע לו?

המקום האחרון שביקרתי בו שמתייחס ליין בכבוד ובצורה מעולה היא מסעדת רוטנברג בגשר הישנה- חוץ מהאוכל והשירות המעולים, מבחר היינות הוא מגוון ומראה על הבנה נכונה של עולם היין והתאמה לאוכל, והתמחור הוא אחד מההוגנים שראיתי בארץ. ממליץ בחום. 

 

יין טבעי – כן או לא?

יין הוא מוצר טבעי בהגדרתו. אין ביין שום דבר חוץ מענבים, שמרים, חביות או מיכלים וטכניקות ייצור שונות. זהו אחד מהמוצרים הכי ״טבעיים״ ובריאים שיש ואני לא אוהב להיכנס להגדרות שהן בעיקרן שיווקיות/מיתוגיות שמסבכות את הדבר הנפלא הזה שהוא יין

 

סומלייה – כן או לא?

בהחלט. בין אם זה סומלייה במשרה מלאה בכל סרוויס, בין אם זה מישהו שאחראי על תחום היין ועל הכשרת כלל המלצרים- מסעדה שאין בה אדם שאמון ואחראי על תחום היין חוטאת למטרתה.