אייקון וואטסאפ

שיחות עם בוגרות ובוגרים - אלעד שהם

מנהל תחום המשקאות בקבוצת R2M

בוגר WSET Level 3 Award in Wines 

 

 

ספר קצת על עצמך ואיך אתה קשור לעולם היין

אלעד שהם, מנהל את תחום המשקאות בקבוצת R2M שכוללת את המסעדות קופיבר, בראסרי, הוטל מונטיפיורי, דליקטסן והרצל 16. אחראי בין היתר על הבנייה של תפריטי היין במסעדות, רכש וייבוא יין, והובלת ייצור יין הבית חרוצים ביקב שורק. רוב חיי עבדתי בתחום בצורה כזו או אחרת.

 

איזה טרנדים / מגמות אתה מזהה בעולם היין הישראלי ו/או העולמי?

אני לא מאוד חזק בזיהוי של טרנדים, אבל אין ספק שהתגברות הדרישה ליין מהאזורים הקלאסיים ועליית המחירים בהתאם, מביאה אותנו כצרכנים לחפש חלופות במדינות פחות "נחשקות" שבחלקן מייצרים יין לא פחות איכותי או פחות מעניין. הקרובות לליבי והטעימות ביותר בעיני הן פורטוגל באדומים ומזרח אירופה בלבנים. בהקשר של ישראל אלה גם יינות שבקלות יכולים להיות מאוד אהובים על הטעם הישראלי.

בישראל אני מזהה לשמחתי בשנים האחרונות עשייה יותר מדוייקת בלבנים ויותר מאופקת באדומים.

 

תן לנו המלצה – מה אתה שותה עכשיו?  

עכשיו כשמתחמם אנחנו מחפשים לשתות כמה שיותר רוזה. מבחינת ההתאמה לאוכל מגוון כמו שלנו זה תמיד יותר נכון והחום רק הופך את ההחלטה לקלה יותר. השפע בצבעים, טעמים וסגנונות מסחרר.

 

למה לימודי יין הם חשובים? מדוע בחרת ללמוד?

יין הוא עולם מרתק ועשיר שהלמידה בו לא נגמרת. הלימודים במסגרת הם רק פן אחד אבל הם מאוד עוזרים לחדד ולמקד את הידע, וגם לדעת מה לעשות איתו. בשבילי בתור מישהו שעוסק שנים בהדרכה ולימוד של אחרים, להיות בכסא התלמיד עזר מאוד כדי להבין את התהליך וגם מה עובד ומה פחות.

 

מסעדה או מקום המתייחס ליין בכבוד המגיע לו?

לשמחתי יש לא מעט כאלה ואנחנו בחברה טובה. בעיני בכל מה שקשור למגוון, למקצועיות ולהשקעה בהגשה ובכוסות – יפו תל אביב בהובלתו של איתמר לוזרוביץ'.

 

יין טבעי – כן או לא?

כן כי זה מאוד טעים, לא כי זה נוסע רע. אז אם כבר כמה שיותר קרוב לכור מחצבתו..