אייקון וואטסאפ

שיחות עם בוגרות ובוגרים - איליה מוגילבסקי

יועץ מכירות בחנות הרמיטאז'

בוגר WSET Level 3 Award in Wines 

 

 

ספר קצת על עצמך ואיך אתה קשור לעולם היין

אני בן 32, נשוי עם שני ילדים, גר בקרית ביאליק. עובד בחנות הרמיטאז' בצפון זה שנתיים וממליץ לאנשים על יינות, בין היתר.

 

איזה טרנדים / מגמות אתה מזהה בעולם היין הישראלי ו/או העולמי?

ממה שאני רואה, בישראל התחילה נסיגה קלה מיינות אדומים כבדים ואלכוהוליים לכיוון של אדומים קלילים עם פחות עץ. ישנה גם מגמה של עליית ביקוש ליינות לבנים פריכים ויינות רוזה.

 

תן לנו המלצה – מה אתה שותה עכשיו?  

אני פריק של יינות קינוח והיין האחרון שניסיתי הוא פטי מנסנג מאזור ג'ורנסון בצרפת. לא פשוט להשיג, אבל לא יקר באירופה והינו יין נפלא בעיניי – עם חמיצות גבוהה וסלט פירות מגוון ועשיר.

 

למה לימודי יין הם חשובים? מדוע בחרת ללמוד?

לימודי יין זו דרך לעמוד על כתפי ענקים. הלימודים מאפשרים לשאוב ידע מאנשים שהשקיעו שנים רבות בתחום ומקצרים לנו את הדרך. יין זה תחום מאד דינאמי ומתפתח, אבל הוא בהחלט מושתת על יסודות שיש ללמוד אותם באופן שיטתי ומסודר. המון תודה לכל האנשים שחשבו בשבילנו על השיטה והסדר.

 

מסעדה או מקום המתייחס ליין בכבוד המגיע לו?

ללא ספק הבר החדש שנפתח בחיפה בעיר התחתית בשם "בטר" (batard) הוא מקום שנותן ליין במה מרכזית. גם המקצוענים שבינינו יוכלו למצוא הפתעות בבר היין של רומן שמנהל את בטר. בתוך אוקיינוס הבירה של חיי הלילה, בטר הוא פינה מרעננת לכל חובב יין.

 

יין טבעי – כן או לא?

אחרי שנחשפתי ליינות גאורגיים איכותיים, התשובה שלי היא חד משמעית כן. גם לפני כן כל מפגש עם יינות שנוצרו תוך שימוש בשמרי פרא או טכניקות אחרות המפחיתות את התערבות היינן היה מפגש מוצלח. אבל ביינות גאורגיים איכותיים ההתערבות היא באמת מזערית והתוצאות מדהימות. זה די דומה לחיבה שאנשים מפתחים לגבינות עובש – טעמים של יינות טבעיים הם טעמים מוזרים, אבל זה בדיוק מה שעושה את העבודה.