אייקון וואטסאפ

שיחות עם בוגרות ובוגרים - מירן חורי

יועצת יין ב- IBBLS 

בוגרת WSET Level 3 Award in Wines

 

 

ספרי קצת על עצמך ואיך את קשורה לעולם היין

אני עוסקת בתחום באופן מקצועי 13 שנים. התחלתי כדיילת, התאהבתי והתחלתי ללמוד באופן עצמי, ניהלתי חנויות יין ברחבי הארץ ועבדתי בעולם המסעדות והאירוח- מסעדת רפאל, ז'אז'ו וינו ואיש הענבים. לפני שנתיים התחלתי לעבוד ב IBBLS כיועצת יין, מתוך אהבה אמיתית שרק גדלה עם השנים. וכשWSET הגיעו לארץ הרגשתי צורך למלא קצת חורים. מפה לשם כבר סיימתי לבל 3... (:

 

איזה טרנדים / מגמות את מזהה בעולם היין הישראלי ו/או העולמי?

אז מעבר ליינות הטבעיים שכולם עכשיו מדברים עליהם, אני יכולה לספר שאני רואה יותר סקרנות אצל הצרכן הישראלי, קצת יותר מותח את הגבולות מבעבר ואני חושבת שזה תוצר ישיר של העשייה המקורית בישראל.

 

תני לנו המלצה – מה את שותה עכשיו?  

מאוד מאוד מתחברת לסגנון צפון איטליה- פיאמונטה סטייל. הלבנים משם ממש מרתקים וגם לא מוכרים כל כך בארץ, למשל: ענב הטימורסו.

 

למה לימודי יין הם חשובים? מדוע בחרת ללמוד?

האג'נדה שאני מגיעה ממנה היא- לדבר על המוצר בגובה העיניים. לא לגרום לחשיבות יתר מה שלעיתים יכול להרחיק אנשים מהעולם המרתק הזה, לכן היכולת ללמוד את הדברים בצורה טכנית ומעשית ולא מתוך סיפור רומנטי, חשובה מאוד בעיניי כי היא מאפשרת לכל אחד מקום. בעיניי הידע בתחום הזה הוא אינסופי וזה מה שהופך אותו לכל כך מושך.

 

מסעדה או מקום המתייחס ליין בכבוד המגיע לו?

יש המוןןןןןןןןןן, זה הולך ומקבל חשיבות יותר ויותר גדולה בישראל. אני אתן דוגמא לאחת שבלטה לי לאחרונה- מסעדת 1868 של השף ינקל'ה- מסעדה כשרה אומנם, אך לשף יש שם חיבה מיוחדת לתחום היין. השירות מוקפד ומקצועי, התפריט מחולק לבצירים ויש מגוון רחב מאוד של יין ישראלי.

 

יין טבעי - כן או לא?

עם כל הרומנטיקה, זה עדיין פחות טעים מיין לא טבעי. לחלוטין מתחברת לרעיון של LESS IS MORE , אבל ביין זה קשה. באופן ספציפי בישראל יש לנו המון מה ללמוד על- מה להכניס ליין, כמה ועל חשבון מה...