אייקון וואטסאפ

שיחות עם ייננים - אור נדבך

יקב תבור 

 

 

ספר קצת על עצמך ומה אתה עושה היום

שמי אור נדבך, נשוי לנועה ואבא ליובל ועומר (וגם סאנצ'ו ואלכס). עובד ביקב תבור משנת 2010 (עם הפסקה ללימודים). נולדתי וגדלתי בקיבוץ גשר בעמק הירדן ומתגורר היום במושב שרונה בגליל התחתון.

 

מה היה תהליך הלמידה שלך?

למדתי תואר ראשון באגרונומיה בפקולטה לחקלאות ברחובות כאשר כבר ידעתי שאני ממשיך ללימודי יין בחו"ל ולכן בחרתי בקורסים הרלוונטיים ביותר לגידול גפן יין. לאחר התואר הראשון התחלתי לעבוד ביקב תבור כעוזר יינן. המשכתי ללימודי כורמות ויין ב UC Davis בקליפורניה ועשיתי שם שני בצירים בנאפה ואלי. ב 2014 חזרתי ליקב תבור כיינן.

 

מתי ידעת שאתה רוצה להיות יינן?  

לאחר הצבא, כאשר עבדתי כברמן במסעדה ועברנו הדרכות על יין מפי ייננים שדיברו על התהליכים השונים בייצור יין הבנתי שזה בשבילי. השילוב בין חקלאות, מדע, תרבות ואומנות באותו המקצוע פשוט נראה לי מושלם!

 

ספר לנו על יין שלך שאתה גאה בו

ויונייה SV 2016. יין שנעשה בכמויות קטנות מאוד (כמה חביות) אך משקף את הטעם האישי שלי ביין. יין נגיש מצד אחד אך כזה שעם קצת תשומת-לב חושף שכבות רבות ומורכבות.

 

איך אתה מסכם את בציר 2018?

החורף של 2017-18 היה חם מהרגיל עם כמויות משקעים נמוכות – לא התחלה טובה.

באמצע חודש מאי קיבלנו סופ"ש רותח עם 40 מעלות ובסוף מאי ברד באזורים שונים בארץ – היה נראה שזה הולך לכיוון לא טוב. אך אז הגיע קיץ מתון ויציב, הכול אמנם הקדים בשבוע עד חודש (תלוי באזור הגידול) אך האיכויות היו מרשימות גם בלבנים וגם באדומים. ההבשלה הייתה מאוזנת עם כמויות חומצה יפות (לא רגיל בישראל) מה שהוביל לשנת בציר מצוינת.

 

איפה אתה רואה את היין הישראלי בעוד 10 שנים?

אני מקווה שהניצנים שמבצבצים בשנים האחרונות יתפתחו למגמה בה נראה את הציבור הישראלי מגביר את התעניינותו ביין והופך אותו ממשקה לאירועים מיוחדים למשקה יומיומי. אנחנו ביקב תבור שמנו לעצמנו מטרה להנגיש את היין לציבור הישראלי ולהעביר את המסר שיין לא חייב להיות רציני ו"מחויט" כל הזמן אלא גם FUN ב"כפכפים".

כמו-כן, אני מאמין שהמהלכים שאנחנו כתעשייה עושים היום על-מנת לקבל הכרה בינלאומית בישראל כמדינת יין איכותי ולמפות את ישראל לאזורי היין השונים, יישאו פרי וישראל תקבל את המקום הראוי לה במפת היין העולמית.