אייקון וואטסאפ

הכירו את המרצים שלנו - דנה בני

 

דנה בני מספרת על שינוי הקריירה שעשתה, מה מרגש אותה במפגש עם התלמידים ומה זה יין בשבילה

 

 

 

ספרי קצת על עצמך

 

עשיתי תואר בהנדסה ביו רפואית באוניברסיטת בן-גוריון ועבדתי בחברות סטרטאפ ביו רפואיות כשלוש שנים. ואז החלטתי לעזוב הכל, שיניתי קריירה באמצע החיים ונסעתי ללמוד תואר בייננות וכורמות באוניברסיטת פירנצה שבאיטליה.
כיום אני כבר מעל שש שנים הייננית של יקב ננה, יקב אסטייט שכל כרמיו הם במצפה רמון. 

במהלך השנים עשיתי סטאג'ים (בצירים) ביקבים שונים בארץ ובעולם, ביניהם בבורדו שבצרפת, סטלנבוש בדרום אפריקה וסונומה וואלי בקליפורניה.
בנוסף, אני מלמדת את level 2 ב-W ובימים אלה שוקדת על לימודי הדיפלומה (level 4) אותם אני צפויה לסיים שנה הבאה אם כלום לא ישתבש בדרך.

 

 

מה הכי מרגש אותך כמרצה?

 

לראות את הפרצופים מלאי הניצוץ בכל הגילאים שמגיעים ללמוד על הדבר הזה שנקרא יין, לא דבר מובן מאליו מבחינתי. מאד מרגש אותי ללמד את כל האנשים הנפלאים האלה שצמאים לידע ולראות איך לאט לאט הכל מסתדר להם במקום.

אני מאוד אוהבת להכיר הרבה מהאנשים שבסופו של דבר הם אלה ששותים את היין ומביעים את הדעה הסופית.

 

מה חשוב לך שהתלמידים יקחו ממך באופן אישי?

 

כמה יין זה עולם עשיר מלא ניואנסים, היסטוריה, תרבות וטעמים שכיף לגלות ולקלף כל פעם שכבה נוספת, אבל שבסופו של דבר מה שחשוב זה אם אנחנו נהנים מהחוויה של השתייה ומה אנחנו מרגישים באותו הרגע.

 

איזה שיעור את הכי אוהבת ללמד ולמה?

 

אני חושבת שאני הכי אוהבת להעביר את השיעורים הראשונים שמדברים על ההשפעות של עשיית יין ואזורי הגידול מכיוון שזהו הבסיס בסופו של דבר להבנה נכונה של מה ששותים.

 

מה לדעתך נותנים לתלמידים לימודי WSET? איך הם שונים? מה מיוחד?

 

מעבר להבנה בסיסית מעולה בעולם היין וארגון נכון של החומר מבחינת זנים ואזורים חשובים, הקורסים הללו נותנים שפה אחת משותפת לכל האנשים בעולם שלומדים בבית ספר הזה. ככה לכולם יש אמת מידה אחת משותפת שכל אחד יבין כאשר מדברים על יין וזה מקל על השיח כאשר טועמים ומדברים יחדיו על יין.